1. Uluslararası Kısa Film Yarışması

Kuzey Kıbrıs Toplumsal Hizmet Kulüpleri Federasyonu, “Uluslararası Kısa Film Yarışmalarının” bu yıl 1.sini organize etmekte ve bu vesile ile ülkemizin tanıtımına katkı sağlamayı hedeflemektedir.

Festivalin ve Yarışmaların amacı, hızla gelişmekte olan sinema sektörüne genç yeteneklerin katılmasını sağlamak, yaratıcı fikirlerin oluşumuna zemin hazırlamak ve oluşan eserlerin Uluslararası platformlarda sergilemelerine fırsat yaratmaktır.

Kısa Film Yarışması çerçevesinde yarışmacılarımız eserlerini izleyici kitlesiyle buluşturma imkanı da elde etmiş olacaklardır.

Misyonumuz

Üniversite öğrencisi genç yönetmen adaylarının ve sinemaya gönül verenlerin mesleki gelişmelerine katkı sağlamak, kısa film projelerini ulusal arenadan uluslararası arenaya taşımak, milletlerarası ilişkilerin gelişmesine ve yaratıcı eserlerin seyirciyle buluşmasına zemin hazırlamaktır.

Vizyonumuz

Ülkemizde, Kısa Film’de, yarışmaya güçlü kurumsal bir yapı kazandırmanın yanı sıra uluslararası platformlarda bilinirliğimizi artırmak ve kısa film faaliyetlerinde sürekliliği ve devamlılığı sağlamaktır.